به آدرس yahoo.com/mail بروید و در پائین صفحه روی کلید مشخص شده (Create New Account) کلیک کنید.


 

در این قسمت سرویس یاهو از شما اطلاعاتی برای شناسایی شما درخواست می کند، بخش اول اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل مورد نظرتان (ID)، کلمه عبور یا همان پسورتان (Password) می باشد.


 

وقتی نام و نام خانوادگیتان را تعیین کردید و به فیلد آدرس ایمیل رفتید بر اساس اسمتان تعدادی آدرس ایمیل پیشنهاد می دهد که در صورت تمایل می توانید یکی از آنها را با کلیک روی آن انتخاب کنید. در غیر اینصورت آدرس مورد نظرتان را در فیلد بنویسید. توجه داشته باشید در آدرس ایمیل فقط می توانید از حروف انگلیسی، نقطه(.) و خط تیره(_) استفاده کنید و استفاده از سایر علامت ها باعث خطا در روند ساخت ایمیل خواهد شد.


 

در قسمت بعدی باید پسوند آدرس ایمیلتان را انتخاب کنید، مثلا اگر (yahoo) را انتخاب کنید آدرس ایمیل طبق مثال به شکل (m.jafari32@yahoo.com) خواهد شد.


 

باید کلمه عبورتان را باید دو بار وارد نمایید تا اشتباه تایپی در وارد کردن پسورد انجام نداده باشید. انتخاب کلمه عبور بسیار مهم است و نباید ساده و قابل حدس زدن باشد، آدرس ایمیل و کلمه عبور را به خاطر بسپارید زیرا برای ورود به ایمیلتان باید آنها را به یاد داشته باشید.به روز رسانی: طبق قانون جدید یاهو، پسورد انتخابی شما باید حتماً شامل عددو حروف بزرگ و کوچک باشد و اگر هر کدام از این ۳ مورد در پسورد شما وجود نداشته باشد قابل قبول نیست!


 

در بخش دوم باید تاریخ تولد، جنیست، زبان و کشورتان را تعیین کنید.


 

در بخش سوم اگر ایمیل دیگری دارید می توانید وارد کنید تا در صورت فراموش کردن پسوردتان باز هم بتوانید به ایمیلتان دسترسی پیدا کنید. سپس روی کلید مشخص شده (Create My Account) کلیک کنید تا روند ساخت ایمیل ادامه یابد.


 

اگر در اطلاعات وارد شده در بخش های قبلی ایرادی نداشته باشید به صفحه جدید خواهید رفت و در اینجا باید دو سوال تعیین کرده و جواب آنها را بدهید، این کار برای آن است که اگر پسوردتان را گم کردید راحت تر به ایمیلتان دسترسی پیدا کنید.


 

این سوال و جواب ها را نیز بخاطر بسپارید تا بعداً با مشکل برخورد نکنید.


 

در پایین صفحه یک کد به شما نمایش داده شده که باید آنرا در بخش مشخص شده وارد کرده و روی کلید Done کلیک کنید.


 

در نهایت یاهو اطلاعاتی که وارد کرده اید را مجدداً به شما نشان می دهد تا آنرا تائید کنید و یا در صورت ایراد آنرا تصحیح کنید و در نهایت باید کلید مشخص شده (Get Started) را کلیک کنید.


 

به صندوق پستی خودتان خوش آمدید.