ازدواج با اختلاف سنی بالا

یک وکیل دادگستری با بیان ‌این‌که در ازدواج‌هایی که زوجین تفاوت سنی زیادی نسبت به یکدیگر دارند، عمدتا به دنبال منفعت مالی و اقتصادی هستند، گفت: دختر و پسرهای جوانی که با افراد مسن‌تر از خود ازدواج می‌کنند معمولا به ازدواج به شیوه معامله نگاه می‌کنند.

به گزارش فارس مشکلات مالی باعث گرایش دختران جوان به ازدواج با افراد مسن شده‌است و از طرفی ممکن است پسرهایی که مشکلات مالی دارند با دختران و زنان مسن ولی با وضعیت مالی مناسب ازدواج کنند.

کارشناس مسائل حقوقی گفت: زمانی که دختری جوان با پسر یا مردی که مسن‌تر از خودش است ازدواج می‌کند در آینده دچار مشکلاتی خواهد ‌شد؛ چون از لحاظ روحی و اخلاقی با یکدیگر متفاوت هستند. ضمن این‌که در هر ۲ صورت انگیزه مالی و اقتصادی وجود دارد.

این‌گونه تصور می‌کنند” من جوانی را می‌دهم و در مقابل پول و وضعیت مالی خوب را بدست می آورم”.

به گفته مشهدی زاده وقتی فاصله سنی بین زوجین افزایش می‌یابد مشکلات و اختلافات نیز زیاد می‌شود.

در کشورهای دیگر در سیستم آموزشی به نوجوانان و جوانان آموزش داده می شود که تحت فشار و اجبار زندگی مشترک را آغاز نکنند. تأثیرات فرهنگی جانبی باعث می‌شود که جوانان ما بدون تفکر اقدام به ازدواج کنند و از روی اجبار و فشار محیط، افرادی را برای ازدواج انتخاب کنند که از لحاظ سنی تفاوت بسیاری با آنها دارد.

خانواده‌ها معمولا با این نوع ازدواج‌ها مخالف هستند و دختر و پسرها معمولا به شیوه معامله به این نوع از ازدواج ها نگاه می‌کنند، آنها به عنوان یک امر مقدس به ازدواج نگاه نمی‌کنند. اغلب جوانانی که به ازدواج‌های با تفاوت سنی زیاد تمایل دارند، این‌گونه تصور می‌کنند” من جوانی را می‌دهم و در مقابل پول و وضعیت مالی خوب را بدست می آورم”. طبیعی است که وقتی زندگی شکل معامله می‌گیرد مسلما مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در خیلی از موارد به دلیل عدم مشورت با خانواده و یا مخالفت‌ آنها، دختر و پسر نمی‌توانند زندگی مشترک را ادامه دهند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: عدم حمایت خانواده‌ها از فرزندان می‌تواند باعث انتخاب نادرست فرزندانشان شود. ضمن این‌که باید بررسی شود آیا افرادی که با همسر خود تفاوت سنی بالایی دارند به شکل معامله ازدواج کردند و یا این که نه واقعا یکدیگر را دوست دارند و به توافق واقعی رسیده‌اند؟
اغلب خانم‌هایی که در این‌گونه ازدواج‌ها قرار می‌گیرند به دلیل این‌که مانند یک کالا مبادله می شوند، دچار مشکلات روحی می شوند.

مراجعه به پرونده های این چنینی نشان می‌دهد این دسته ازدواج‌ها بیشتر به خاطر یک منفعت اقتصادی صورت می‌گیرد و از طرف دیگر بیشتر مردها تمایل دارند با دختران و زنان جوان ازدواج کنند و به عنوان ابزار فخر فروشی و تفاخر استفاده می‌کنند، همان گونه که ماشین بنز آخرین مدل سوار می‌شوند تمایل دارند همسرشان نیز جوان باشد تا فخر فروشی کنند.

البته باید این نکته مهم را مدنظر قرار داد که اغلب خانم‌هایی که در این‌گونه ازدواج‌ها قرار می‌گیرند به دلیل این‌که مانند یک کالا مبادله می شوند، دچار مشکلات روحی می شوند.

جوانان و دوستان عزیز! ازدواج گوهر گرانبهایی است که در صورت هماهنگ بودن معیارها و شرایط در طرفین می تواند شما را به پیشرفت و ارتقا سوق دهد . و راه های رشد و نشاط شما را فراهم آورد. بنابراین در انتخاب، نهایت دقت را داشته باشید و از کسب راهنمایی بزرگترها دریغ نکنید تا یاری دیرینه و همتایی موافق را بر گزینید.

منبع: خانواده سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *