این عادت ها به رابطه تان در زندگی زناشویی آسیب می رساند

این عادات بد به رابطه تان در زندگی زناشویی صدمه می زند

 

معنی عشق و رابطه، خریدن یک جعبه شکلات در روز عشاق نیست. یک رابطه راضی کننده می تواند منجر به خوشحالی و سلامت طرفین شود. برای اینکه بتوانید رابطه بهتری داشته باشید، بهتر است از انجام این موارد پرهیز کنید.

۱ – سعی در تغییر عادات ذاتی طرف مقابل

چیزی تحت عنوان ‘انسان کامل’ وجود ندارد؛ پس سعی نکنید فرد مقابل را به صورت غیرواقعی تغییر دهید. شاید تقاضا برای مرتب کردن رختخواب معقول باشد، اما برای از بین بردن خجالت و استرس فرد تلاش بیهوده نکنید. برخی از مشکلات فردی، ریشه های عمیق تر از آنچه که فکرش را بکنید دارد.

 

۲ – جستجوی مشکلات خانوادگی

در صورتی که رابطه شما شکر آب شده، با جستجوی مشکلات خانوادگی به دنبال بدتر کردن اوضاع نباشید. سرزنش کردن افراد به واسطه اعضای خانواده شان آنها را افسرده و نگران می کند.

 

۳ – استفاده دائم از تلفن همراه

استفاده دائم از تلفن همراه در مکان های عمومی ممکن است افراد را دچار ناراحتی کند. سعی کنید حتی در زمان دیدن فرد مقابل به جای در دست گرفتن موبایلتان، دست او را بگیرید.

 

۴ – دعوا در مکان های عمومی

اگر استفاده از تلفن همراه به صورت دائم در مکان های عمومی آنقدر هم بد نباشد، به خاطر داشته باشید که دعوا کردن در این مواقع بدترین چیز است. پس بهتر است مشکلات را در خلوت حل و فصل کنید.

 

۵ – هیچوقت دعوا نکردن

عشق و رابطه دو طرفه همیشه نمی تواند خوب پیش رود و گاهی اوقات، دعوا و بحث بین طرفین به وجود می آید. بحث نکردن راجع به مشکلات در برخی مواقع می تواند آنها را برای همیشه رفع کند، تنها باید دقت کنید که دعوا به یک عادت روزانه تبدیل نشود.

 

۶ – صحبت نکردن، مراقب باشید

اگر مشکلی هست، فرد مقابل نمی تواند ذهن شما را بخواند. بهتر است راجع به آن صحبت کنید. تحقیقات نشان می دهد که زوجهای جوانی که راجع به مشکلات خود حرف می زنند، کمتر از آنها که مشکلات را بازگو نمی کنند به استرس دچار می شوند.

فراموش نکنید که در هنگام صحبت در خصوص مشکلات، علاقه تان را به او نشان دهید.

 

۷ – فراموش کردن بخشش

انسانها اشتباه می کنند و کینه توزی نه تنها به رابطه شما ضربه می زند، بلکه شما را دچار استرس می کند. در اولین فرصت، اشتباه همسرتان را ببخشید و به او بفهمانید که چقدر دوستش دارید.

 

۸ – زمان بد برای صحبت کردن

صحبت کردن در خصوص مسائل مهم، زمان و مکان خاص خودش را دارد. زمانیکه یکی از طرفین دچار استرس است، سعی نکنید تا بحث های این چنینی را به میان بکشید. زمانی که فرد بعد از یک روز طولانی از سر کار رسیده است و یا زمانیکه برای میزبانی یک میهمانی آماده می شوید، زمانهای خوبی برای بحث کردن نیستند.

 

۰۹ – چوب خط کشیدن

درست است که رابطه باید راجع به دادن و گرفتن باشد، اما نیازی نیست تا برای چیزهای کوچک چوب خط بکشید. به عنوان مثال بگویید که من تا به حال شش بار پول شام را حساب کرده ام و این در حالیست که تو تنها سه بار را حساب کرده ای.

 

۱۰ – دراماتیک عمل کردن

رابطه همیشه خوب نیست و همه چیز بر وفق مراد پیش نمی رود. به عنوان مثال اگر همسرتان، بیرون گذاشتن زباله ها را فراموش کرد، نیازی نیست خیلی حس بگیرید و دراماتیک عمل کنید. یک نفس عمیق بکشید و با آرامش موضوع را تذکر دهید.

 

۱۱ – جاسوسی

زمانی که دو نفر می خواهند رابطه شان به خوبی پیش برود، اطمینان، کلید اصلی آن است. به شریک زندگیتان اطمینان داشته باشید. پیامک ها، ایمیل ها و کشوهای اتاق او سرک نکشید.

 

۱۲ – حسادت

شک داشتن به شریک زندگی تان می تواند مشکل بزرگتری را به وجود بیاورد. احساس عدم امنیت.

زنانی که در رابطه شان احساس ناامنی می کنند، ریسک تضعیف سیستم دفاعی بدن آنها را تهدید می کند.

 

۱۳ – رها کردن

زمانی که شریکهای زندگی بیش از حد احساس امنیت در کنار یکدیگر می کنند، همه چیز را رها می کنند. سعی کنید در کنار یکدیگر به ورزش بپردازید و فعال باشید.

 

۱۴ – مقایسه کردن

فرد قبلی که در او با رابطه بوده اید را فراموش کنید و از مقایسه کردن شریک جدید زندگیتان با افراد دیگر خودداری نمایید. این کار ممکن است منجر به خواسته های نابجا شود.

 

۱۵ – همیشه با هم بودن

همه افراد، حتی آنها که مجرد هستند، زمانی را برای تنهایی خود نیاز دارند. تنها بودن حتی می تواند رابطه را بهبود بخشد و زمانهای در کنار یکدیگر را ارزشمندتر کند.

 

۱۶ – دروغ گفتن

یک دروغ کوچک می تواند کل رابطه شما را خراب کند. رابطه باید بر اساس صداقت پایه گذاری شود. اما مقدار کمی تملق صادقانه زیاد هم بد نیست. چیزی شبیه: عزیزم، شام امشب خیلی خوشمزه شده بود

 

۱۷ – عدم صداقت با خودتان

تنها با شریکتان صادق نباشید، سعی کنید این صداقت را برای خودتان هم نگه دارید، از خود در خصوص چیزهایی که از این رابطه می خواهید سوال کنید.

 

۱۸ – عدم وجود اعتماد به نفس

احساس عدم اعتماد به نفس در رابطه می تواند به رابطه شما آسیب بزند. اعتماد به نفس پایین در رابطه جنسی شما تاثیرگذار است و در درازمدت، تاثیرش را بر کل رابطه نشان می دهد. فراموش نکنید که یک رابطه ناسالم خود دلیلی است بر کاهش اعتماد به نفس.

 

۱۹ – فراموش کردن اینکه چرا در این رابطه هستید

فراموش نکنید که از خودتان بپرسید که چرا در این رابطه هستید و از آن چه می خواهید. آیا شریک زندگی شما به ازدواج فکر می کند یا اینکه تنها به دنبال یک رابطه موقتی است. بودن با یک فرد به دلیلی اشتباه می تواند برایتان مشکل ساز شود. مراقب سوء تفاهم ها باشید.

 

۲۰ – فراموش کردن اینکه چرا همسر یا شخصی که با او در رابطه هستید را دوست دارید

نشان دادن علاقه و عشق شما به او رابطه شما را قویتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *