حیله‌ای خطرناک برای درمان کرونا | سفیدکننده‌ها خوراکی نیستند!

از آنجا که موارد بسیاری از ابتلا به ویروس کرونا در اطراف جهان مشاهده شده است، این شرایط فرصتی را برای فروشندگان تقلبی ایجاد کرده تا بتوانند محلول‌های خطرناک سفیدکننده خود را به منظور درمان بیماری‌های مالاریا، سرطان و حتی اوتیسم به فروش برسانند.

از طرفی برخی ادعا می‌کنند که استفاده از محلول کلرید دی اکسید می‌تواند موجب درمان و محافظت در برابر ویروس کرونا شود. اما سازمان غذا و دارو FDA هشدار داده است که نه تنها درمان شناخته شده‌ای برای این ویروس وجود ندارد بلکه این سفیدکننده‌های صنعتی می‌توانند عواقب سنگینی مانند نارسایی کبدی داشته باشند.

محلول معدنی معجزه آسا که به صورت آنلاین در برخی کشورها به فروش میرسد در واقع ترکیبی از ۲۸ درصد سدیم کلرید در آب مقطر است و به مصرف کنندگان گفته می‌شود تا با اضافه کردن یک اسید مانند آب لیمو یا سرکه به آن، محلول را فعال سازی کنند.

ویروس کرونا به کلرین دی اکسید حساس است اما این به معنی نوشیدن آن نیست!

نظریه استفاده از کلرین دی اکسید هنگامی اوج گرفت که گفته شد کرونا در لیست پاتوژن‌های نابود شده توسط محلول کلرین دی اکسید قرار می‌گیرد. این محلول در واقع به عنوان ضد باکتری و ضدعفونی کننده در تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد اما مقدار مورد استفاده آن در آب بسیار اندک است و مصرف مستقیم آن بسیار خطرناک است.

به گفته سازمان FDA، هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد استفاده از این محلول‌های معدنی معجزه آسا می‌تواند کرونا یا هر بیماری و ویروس دیگری را درمان و یا از ابتلا به آن جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *