حیوانات شگفت انگیز

*آخوندک شبح: این یک برگ است یا آخوندک؟ بسیاری از مردم قطعا می گویند برگ، حتی اگر آن را در حال حرکت ببینند. این گونه های کوچک آخوندک را می توان در سراسر آفریقا پیدا کرد. آنها بسیار کوچک هستند و تا ۲ اینچ رشد میکنند و در رنگ های مختلف یافت می‌شوند. اکثر نقاط بدن آنها مانند برگ های خشک است و تا ۲ سال عمر می‌کنند.

*گیاه سبز قیفی: نام علمی این حشره Siphanta acuta است. این حشره زیبا، از گیاهان تغذیه می‌کند و به نظر می‌رسد مثل یک برگ است. هنگامی‌که آنها در حال استراحت هستند، بال سبز خود را به دور خود می گیرند و بیشتر شبیه یک سقف شیب دار می‌شوند. آنها کوچک هستند با طول متوسط ۱۵ میلی متر از حشرات بومی استرالیا هستند اما هم اکنون در هاوایی و نیوزیلند نیز یافت می‌شوند.

*استیک: این حشرات بسیار شبیه به چوب هستند. آنها در واقع بیشتر شبیه آکالیپتوس می‌باشند و منبع اصلی تغذه آنها نیز درخت اکالیپتوس است. بدن آنها بلند و باریک، اما می توانند پرواز کنند. تا ۱۸ سانتی متر رشد می‌کنند و بومی قسمت جنوبی استرالیا هستند. جنگل های نیوساوت ولز و ویکتوریا خانه آنها را ساخته اند اما در بسیاری از مکان های نزدیک به آب یافت می‌شوند.

* اژدهای دریایی برگ دار: این ماهی متعلق به خانواده اسب دریایی است. در زیر آب آنها مانند جلبک دریایی شناور به نظر می‌رسند. این ها در واقع اعضای بدنش است که بسیار شبیه برگ است که به راحتی برای ترکیب شدن با محیط زیست خود از آنها استفاده می‌کند. اما چیزی که آنها برای حرکت از آنها استفاده می‌کند باله هایش است که بسیار شفاف هستند که به سختی قابل دیدن هستند.

* آخوندک گل شیطان: یکی دیگر از آخوندک ها است که می تواند از گیاهان به صورت بسیار طبیعی تقلید کند. این آخوندگ رنگارنگ و بسیار زیبا، پادشاه آخوندک ها نامیده می‌شود. با باله های دوست داشتنی و رنگ های مختلف بدنش، به آسانی آن را با یک گل اشتباه می گیرید. آخوندک های زیادی هستند که از گل ها و برگ ها تقلید می‌کنند اما این گونه خاص در این کار بسیار ماهر است.

* مارمولک دم برگی: این مارمولک به طور عمده در ماداگاسکار یافت می‌شود. دمی‌بسیار شبیه برگ دارد و این نکته بسیار جالب در مورد این مارمولک دم تخت است. این خصوصیت به آنها کمک می‌کند به راحتی پنهان شوند و شکار کنند.

* قورباغه ماهی: یکی از حیوانات دریایی شناخته شده که برای پیدا کردن غذا و محافظت از دست شکارچیان به راحتی خود را مخفی می‌کند. بسیاری اوقات قورباغه ماهی مانند سنگ یا مرجان ها هست و گاهی به شکل اسفنج ها در می‌آید.

* عقرب ماهی برگی: این یکی دیگر از حیوانات دریایی است که از برگ‌های مرده تقلید می‌کند. آنها این کار را برای گرفتن طعمه‌های خود انجام می‌دهند و تحت جریان آب حرکت می‌کنند و طعمه ها با این فرض که عقرب ماهی فقط یک گیاه بی‌ضرر است به آن نزدیک می‌شوند و بی اطلاع هستند که آنها در حال نزدیک شدن به نابودی اند.

* لاک پشت شرقی: آنها بومی استرالیا هستند و بیشتر در باتلاق‌های آب شیرین، سدها و دریاچه ها یافت می‌شوند. بر روی لاک آنها جلبک‌ها رشد می‌کنند و هنگامی‌که در حال حرکت هستند از نگاه بسیاری مانند سنگ به نظر می‌رسند.

برای خرید محصول فوق ، روی دکمه خرید زیر کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *