طنز ایرانی در چهارمین شماره «فانوس فارسی»

طنز ایرانی در چهارمین شماره «فانوس فارسی»

فرهنگ > ادبیات – چهارمین شماره فصلنامه آموزشی فارسی آموزان به نام «فانوس فارسی»، در دانشگاه بلگراد منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چهارمین شماره فصلنامه «فانوس فارسی» ویژه فصل بهار، به سردبیری سعید صفری، استاد اعزامی بنیاد سعدی در دانشگاه بلگراد صربستان، منتشر شد.

نشریه «فانوس فارسی»، که با انتشار چهارمین شماره، یکساله شد، یک نشریه آموزشی ویژه فارسی‌آموزان خارجی است که با هدف تهیه محتوای آموزشی هدفمند برای تقویت مهارت‌های فارسی آموزی غیر فارسی زبانان و با حمایت بنیاد سعدی، به صورت الکترونیکی و به رایگان در اختیار فارسی‌آموزان، مدرسان زبان فارسی و مراکز آموزشی در سراسر جهان قرار می‌گیرد.

یکی از نکات این شماره از نشریه، پرداختن به موضوع طنز با انتشار متن‌هایی از «امثال و حکم» زنده یاد دهخدا است. جک ایرانی، بخش دیگر صفحات طنز امروز فارسی است که کاملا متناسب با فضای موجود در ایران تنظیم شده است و مخاطبان می ­توانند با مطالعه این مطالب، شناختی از موضوعات اجتماعی و روزمره ایران نیز به دست آورند.

مخاطبان اصلی این فصلنامه، فارسی آموزان بزرگسال سطح آموزشی میانی و بالاتر از آن در سراسر جهان هستند. مدیر مسئول این نشریه محسن سلیمانی، رایزن فرهنگی ایران در صربستان و نماینده بنیاد سعدی در امر آموزش زبان فارسی در جهان است و سردبیر و تهیه محتوای آموزشی آن را سعید صفری، مدرس اعزامی از سوی بنیاد سعدی به دانشگاه بلگراد برعهده دارد. همچنین مشاور علمی نشریه فانوس، دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی است.

شماره چهارم این نشریه در ۳۲ صفحه منتشر شده است. محتوای چهارمین شماره «فانوس فارسی»، متشکل از چند کارگاه آموزشی است.

شعری زیبا به قلم یکی از فارسی آموزان بلگراد و همچنین اخبارتازه ترین اقدامات بنیاد سعدی در حوزه آموزش زبان فارسی نیز، پایان بخش چهارمین فصلنامه «فانوس فارسی» است.

چهارمین شماره از نشریه «فانوس فارسی»، همزمان با «روز پاسداشت زبان فارسی» منتشر و یکساله شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *