چگونه برای ازدواج پول پس انداز کنید ؟

چگونه برای ازدواج پول پس‌انداز کنید؟

تصمیم برای ازدواج انگیزه بزرگی جهت پس‌انداز کردن و سر‌و‌سامان دادن به وضعیت مالی می‌باشد. چرا که اگر بخواهید به عنوان مثال برای مراسم عروسی یا ماه عسل یا خرید خانه پول پس‌انداز کنید، این مدیریت اقتصادی در آینده‌ای نه چندان دور کمک بسیار موثری برای خود و همسر آینده‌تان خواهد بود.

 

پس انداز کردن

مساله مهم‌تر این است که عادت به پس‌انداز کردن می‌تواند به روابط زناشویی و سا‌ل‌های پیش‌روی‌تان کمک شایانی بکند. و باعث افزایش احساس رضایتمندی در شما و طرف مقابل‌ گردد و دیگر مجبور نباشید در لحظه تصمیم‌گیری نگران خرج‌ و مخارج ازدواج‌تان باشید.

 

برای این مهم راه‌کارهایی ارائه می‌شوند که انجام دادن‌شان ضروری است؛

** لیستی از همه مخارج خود تهیه کنید. اکثر مردم نمی‌دانند هر ماه چقدر پول خرج می‌کنند یا فکر می‌کنند کم‌تر از آن‌چه که واقعاً بوده، خرج کرده‌اند. هنگامی که لیست مخارج را جلوی چشم‌تان داشته باشید، راحت‌تر می‌دانید باید چه کارهایی را انجام دهید و چه کارهایی را انجام ندهید.

 

** وام بگیرید. مخصوصاً وام‌های مدت‌دار. این کار نه تنها پس‌اندازتان را در آینده بیش‌تر می‌کند، بلکه باعث می‌شود اعتبار شما در بانک بیش‌تر شده و در آینده بتوانید در صورت لزوم برای خرید خانه و اتومبیل وام‌هایی با بهره کم‌تر و در اقساط طولانی‌تر بگیرید.

 

** خرج‌های غیر‌ضروری را حذف کنید، مانند غذا خوردن در رستوران یا کافی‌شاپ رفتن، خرید تلویزیون، گوشی موبایل و پوشاکی که نیاز ندارید. به‌خاطر داشته باشید در طول زمان، حتی خرج‌های کم و اندک هم می‌تواند به پول زیادی تبدیل شود.

 

** وسایلی را که لازم ندارید، آنلاین یا از طریق روزنامه به حراج گذاشته و بفروشید. زیرا این‌کار باعث می‌شود هم مقداری پول به دست آورید و هم فضای کافی برای اسباب و اثاثیه جدید پس از ازدواج‌تان داشته باشید.

 

** حساب بانکی برای خودتان باز کنید که بیش‌ترین سود و کم‌ترین مالیات را داشته باشد. در حالی‌که بازار سهام و سایر سرمایه‌گذاری‌های مشابه می‌تواند برای سرمایه‌گذاری‌های بلند‌مدت مناسب باشد، چنان‌چه می‌خواهید تا کم‌تر از یک‌سال دیگر به جرگه متأهلین بپیوندید، بهترین راه این است که در یک بانک دولتی و معتبر حساب جاری باز کنید به‌طوری‌که بیش‌ترین سود را داشته باشد.

 

** پولی را که می‌خواهید در بانک بگذارید، سریعا بگذارید و تعلل نکنید. همچنین می‌توانید سامانه‌ای را نصب کنید که به طور آنلاین از واریز وجه به حساب مطلع‌تان کند.

 

** هر پولی که اضافه بر درآمدتان است را فورا به همان حساب واریز کنید تا خرج نشود.

 

هشدار

اگر معمولا توجه چندانی به پول خود نمی‌کنید، اکنون زمانی فرا رسیده که باید حواس‌تان را جمع کنید. مطمئن شوید که با طرف مقابل‌تان در مورد چگونگی مدیریت دو نفره پول‌تان چه برای مخارج عروسی و چه در تمام مراحل زندگی، مشورت و همفکری خواهید کرد. و در هنگام گفت‌وگو به روش‌های مخصوصی که برای خرج و پس‌انداز پول‌های‌تان دارید، اشاره کنید. تا از این نظر نیز تفاهمی دوطرفه کسب گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *