چگونه مخ بزنیم و کسی را عاشق خود کنیم ؟

همه ما کسانی رو دوست داریم بعضی ها هم ما رو دوست دارند ولی حالا اگه یکی دوسمون نداشته باشه و یا انقدری که ما می خوایم ازمون خوشش نیاد، باید چه کار کنیم؟ هر کسی دوست داره که دیگران عاشقش باشند.
 

منبع این نوشته ها: منتخبی از تجارب شخصی برخی افراد یا گروهی از آنان و یا برخی از تحقیقات، آزمایشها و احتمالات بوده.

نکته: مطالب زیر به ترتیب عمق عاشقیت مرتب شده، پیشنهاد میشه از اول به سمت پایین خونده بشه چون در صورت مختلط خونده شدن احتمال سر در گم شدن خیلی زیاده.


چگونه کسی را عاشق خود کنیم؟

اگه کسی هنوز حس بدی نسبت به ما نداشته باشه خیلی راحت تر می تونید اون رو عاشق خودتون کنید.

۱٫ رعایت اعتدال در رابطه
اول از همه باید این نکته رعایت بشه که نباید بیش از حد به طرفتون نزدیک بشید و همش کنارش باشید. سعی کنید این رابطه رو معمولی جلوه بدید. حتما یه چیزی بوده که گفتن دوری و دوستی. همیشه بودن، باعث میشه حس قشنگ دلتنگی از بین بره و شما تکراری به نظر بیان البته زیاد دور بودن هم خوب نیست چون ممکنه کم کم از یاد برید و فراموش بشید.

۲٫ صمیمیت به مرور زمان
یکدفعه صمیمی نشید بلکه سعی کنید کم کم و به مرور زمان صمیمیت بیشتری پیدا کنید. صمیمیت بیش از حد باعث زدگی و خستگی طرفتون از شما میشه.

۳٫ داشتن آشنایی که با طرفتون نزدیکه
اگه یکی رو داشته باشید که به طرفتون نزدیک باشه خیلی خوبه. چون می تونید بوسیله اون اولا اطلاعات خوبی رو ازش بدست بیارید مثل: چیزهای مورد علاقه اش، حس اون نسبت به شما، کارهای روزمره اش و … و همچنین از اون می تونیم به عنوان یک انتقال دهنده اخبار از طرف خودتون استفاده کنید. به صورت زیر:
ازش بخواهید که وقتی با طرفتون هست در مورد شما و قابلیت هاتون و خوبی هاتون صحبت کنه البته همون اندازه که هستید یا دارید نه بیشتر چون دروغ می تونه اولین قدم برای تنفر از شما بشه.

۴٫ حقیقت گو باشید
همیشه سعی کنید آنچه هستید و آنچه می تونید در آینده باشید را بگویید نه بیشتر.
شاید با تعریف بیش از حد از خود در مورد کارهای آینده محبوبیتی کسب کنید اما این کار در آینده در صورت انجام ندادن می تونه از شما یک آدم بی دست و پا رو برای طرفتون تعریف کنه و در صورت انجام دادن سطح توقعات رو بالا ببره.

۵٫ در ابتدا در مورد کارهای روزانش صحبت کنید
کارهای روزانه طرفتون رو بدونید و در ابتدا در مورد اون ها باهاش حرف بزنید و صحبتتون رو پراکنده نکنید.

۶٫ تفاهم ها رو به زبون بیارید
چیزهای مورد علاقه طرفتون رو به صورتی بفهمید (البته بهتره اون نفهمه که می دونید) و از اونا استفاده کنید و یا در موردشون بپرسید. مثلا اگه فهمیدید طرفتون به آب پرتقال علاقه داره، از اون بپرسید: نظرت با خوردن یه لیوان آب پرتقال چیه؟ و یا می تونید بگید: من آب پرتقال خیلی دوست دارم تو چی؟ مطمئنا اون با شنیدن این حرف سر شوق میاد و میگه: چه تفاهمی!

۷٫ ازش به عنوان یک حلال مشکلات استفاده نکنید
هیچ وقت مشکلات خود رو به صورت آشکار بیان نکنید و بزارید شما برای اون یک تکیه گاه باشید. سعی کنید طوری باشید که از با شما بودن لذت ببره.

۸٫ به بهترین شکل حرف بزنید
درست و به آرامی حرف بزنید، شمرده و کوتاه. هرگز عصبانیت خود رو در صبحت کردنتون بروز ندید. اجازه حرف زدن به طرفتون رو بدید. سعی کنید شما سوال کننده باشید در حالی خود جواب سوال رو می دونید تا شاید وقتی جواب درستی نداشت احساس حقارت نکنه و شما به آرامی اون رو جبران کنید.

۹٫ لبخند بزنید و مهربان باشید
لبخند رو با خود داشته باشید و برای تایید صحبت های طرفتون حتما از بله به همراه لبخند استفاده کنید. به طرفتون بفهمونید از اینکه باهاش هستید لذت می برید. همچنین اصل مهم مهر و محبت باید تا همیشه پای بر جا باشه و هرگز فراموش نشه.

۱۰٫ ساده ولی زیبا و شیک باشید
سعی کنید چهرتون رو همیشه شاداب داشته باشید و هیچ وقت آشفته نباشید. لباس هایی که بهتون میاد و طرفتون هم خوشش میاد بپوشید. زیبایی رو به طوری ذاتی نشون بدید و از آرایش هایی که موجب زیبایی افراطی میشه استفاده نکنید چون ممکنه وقتی طرفتون شما رو در حالت عادی ببینه از شما دل سرد بشه.

۱۱٫ در مورد مسائلی مانند عشق حرف بزنید
در مکالمات از خودتون (شما و طرفتون) حرف بزنید، البته به اندازه. بعضی وقت ها در مورد عشق، دوست داشتن، حس قشنگ عاشق شدن و از این موارد به صورت سوال جوابی حرف بزنید و نظرش رو بدونید.

۱۲٫ پرسش های منفی تضمینی بپرسید
گاهی اوقات پرسیدن سوالاتی به صورت منفی که خودتون جوابش رو می دونید باعث میشه طرفتون عشقش رو نسبت به شما نشون بده. البته حتما باید خودتون قبل جوابش بدونید در جواب چه خواهد گفت. این تکنیک می تونه برای خیلی ها موثر باشه.
مثلا ازش بپرسید: تو از من بدت میاد، مگه نه؟ (البته اگه مطمئنید میگه نه، خیلیم دوست دارم، بپرسیدا) طرفتون چند ثانیه به فکر فرو میره و بعدش جواب مورد علاقتون رو بهتون میده و البته این سوال اون رو به این فکر فرو می بره که چرا همچین حرفی رو زد و از اون به بعد سعی میکنه عشقش رو نسبت به شما بیشتر نشون بده. (بیش از حد از این روش استفاده نکنید.)

۱۳٫ هدیه بدهید
به مناسبت های مختلف و یا بی دلیل به طرفتون کادو بدید. بهتره در ابتدا کادوهای بسیار گران بها خریداری نکنید چون این امر بی دلیل باعث بالا رفتن سطح توقع طرفتون میشه و اگر روزی شما به مناسبتی کادوی مورد علاقه اش رو که ممکن بسیار گران بها هم باشه تهیه نکنید موجب شده علاقه طرفتون بهتون صفر بشه. این به این معنی نیست که طرفتون به خاطر پول و یا کادوهاتون شما رو دوست داره بلکه خودتون این طوری بهش فهموندین و سطح توقع اون رو بیش از اندازه کردید.
هدیه ای بدید که بسیار مورد استفاده اش باشه تا هر وقت ازش استفاده میکنه به یاد شما بیوفته. شما هم ازش بپرسید که از اون کادو استفاده می کنه و یا ازش خوشش اومده.

۱۴٫ احترام بزارید
همیشه برای طرفتون احترام فوق العاده ای قائل شوید. هیچ گاه در مکالمتون دیگران رو ازش برتر جلوه ندید، هر چند در ظاهر شاید عکس العملی نداشته باشه اما در درون با خود هر لحظه به یاد حرفتون می افته و غصه می خوره که امکان کم رنگ شدن عشق و عقده شدن این موضوع هست.

۱۵٫ بدی هاش را هرگز بهش نگوید
به طرفتون بدی هاش رو به طور آشکار نگید بلکه سعی کنید اون رو حل کنید و یا بهش بفهمونین بدی هاش و مشکلاتش رو دوست دارید حل کنید.

۱۶٫ خوبی هاش رو براش تکرار کنید
هر فردی به طور ذاتی برخی خصوصیات رو داره که موجب برتری اون نسبت به بقیه میشه. مثلا اگه نقاشیش خوبه می تونید در مورد این موضوع پا فشاری بیشتری کنید و اون رو برای دارا بودن این خاصیت تحسین کنید. همچنین قابلیت های خودتون رو بهش نشون بدید تا احساس افتخار کنه.

۱۷٫ خودتون عاشق باشید
برای اینکه کسی عاشقتون باشد بهتره در ابتدا خود یک عاشق واقعی باشید و این رو بارها به طرفتون ثابت کنید.

۱۸٫ الگوی عشق برای خود داشته باشید
خود را باور داشته باشید. امیدوار به آینده و به خدایتان زیاد فکر کنید چون او خالق عشق است. اگه به یک عشق واقعی فکر می کنید خدا بهترین و بزرگترین عاشق است پس بهترین الگو در نزدیکی شماست.

۱۹٫ از عشقتون سو ء استفاده نکنید
نزارید عشقی که دوست دارید طرفتون بهتون داشته باشه باعث بشه اون چیزی رو از دست بده و یا بعدا پشیمون بشه. باهاش زیاد در مورد این موضوع حرف بزنید. بیش از خودتون به فکر اون باشید تا به این صورت عشق خودتون رو ثابت کنید.

۲۰٫ثابت کنید یک همدم خوب می تونید باشید
به طرفتون این اطمینان رو بدید که می تونه با شما درد و دل کنه و رازهای خودش رو بهتون بگه. باید بهش ثابت کنید بهترین مأمن اسرار و یا همدرد براش هستید. چون معمولا افراد رازهای دل و درد و دل هاشون رو به نزدیکانی که خیلی دوسشون دارند میگند پس از این طریق شما می تونید فرد مورد علاقه طرفتون باشید.

قدرت عشق رو باور داشته باشید که می تونه آدمی و زندگیش رو به کلی متحول کنه، پس عاشق باشید و دیگران رو عاشق کنید.

۱۳ Comments

Add a Comment
 1. وای الان دارم میرم پیشش خیلی استرس دارم

  1. مهدی اصغری عظمی (معین تبریزی)

   امیدوارم که به هم برسید

 2. کسی میدونه چجوری بریم پیویش مثلا یه بحث رو باز کنیم و اینا من میترسم بد بشه 🙁

  1. ببین عزیزم برو ازش سوال بپرس برا مثال شما پسر خاله ای دوستم هستین ایا اونم جواب بده بعد بهش بگو این کلیپ رو دیدی یا این اهنگو شنیدی یا … بعد سر صحبت رو باز کن و چت کنید ولی مراقب باش که ناراحت نشه و عصبی نشه یا کلا بلاکت نکنه😐❤

 3. چطور مخ کسیرو ک‌ حتی از دور ببینمتمون راشو کج میکنه بزنم

 4. ببین عزیزم برو ازش سوال بپرس برا مثال شما پسر خاله ای دوستم هستین ایا اونم جواب بده بعد بهش بگو این کلیپ رو دیدی یا این اهنگو شنیدی یا … بعد سر صحبت رو باز کن و چت کنید ولی مراقب باش که ناراحت نشه و عصبی نشه یا کلا بلاکت نکنه😐❤

 5. من هرروز کراشمو میبینم خیلی دوستش دارم ولی نمیدونم چجور بهش بفهمونم که دوستش دارم باهم صحبت میکنیم خیلی هم باهم راحتیم ولی نمیئونم چیکار کنم که بفهمه😪😓

  1. دقیقااااا🥺🥺

 6. پدرام_تنها 2

  حیف شد… نتونستم😊
  حتی خودمو گاییدم اما نشد
  اونم منو دوست داشت، اما فهمیدم پای یکی دیگه در میونه😊💔
  زندگیم به خاک رفته😊💔
  قلبم بدجوری شکسته دیگه هیچوقت ادم سابق نمیشم…
  بازم بخاطر زحمتتون ممنون
  روی ما عمل نکرد😊💔

  دمتون گرم—-
  اینم زدم بیاد هستی😊💔

  1. اخی ایشالا بهم میرسید

 7. مخ زنی به همین راحتیا هم نیس
  اول اینکه باید ببینی اصن طرف ت رو به عنوانه چی میبینه
  اینکه اگ حتی باهاش صمیمی باشی یا همیشه ببینیش با گفتن ابرازه احساساتت گند نزنی به همون رابطه ساده ای ک داشتی
  سعی کن وقتی پیشه اونی بیشتر به خودت برسی قطعا یکی از چیزایی ک اول توجه آدما رو جلب میکنه ظاهرا اون طرفه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *