کی با کی ازدواج کند بهتر است؟

بررسی شخصیت آدم ها براساس ترتیب تولد در خانواده

آدم ها با هم فرق دارند حتی دو برادر که در یک خانواده و با یک پدر و مادر بزرگ شده اند ممکن است دنیاهایی متفاوت داشته باشند؛

این تفاوت ها با ورود به اجتماع بیشتر می شود، اما اولین جایی که آدم ها این تفاوت ها را احساس می کنند در محیط خانواده است،

آنها وقتی کودک هستند می فهمند با خواهر و برادر های بزرگ تر یا کوچک ترشان فرق دارند و پدر و مادر با هر کدام به گونه ای خاص رفتار می کنند.این تفاوت رفتار پدر و مادر چیزهای زیادی را درون فرد می سازند و حتی آینده او را شکل می دهند؛

فرزندان اول همیشه شخصیتی متفاوت با فرزندان آخر یا وسطی ها دارند، در اینجا می خواهیم شما را با خصوصیات رفتاری هر آدم براساس ترتیب تولد آنها در خانواده آشنا کنیم و بررسی کنیم ازدواج هرکدام با هم چه خوبی ها و بدی هایی به همراه خواهد داشت.

فرزندان اول

می خواهند به همه فرمان دهند

آنها ذاتا فرمانده به دنیا آمده اند. فکر می کنند همیشه حق و اولویت در هر کاری با آنهاست،از کودکی یاد گرفته اند که بر خواهر و برادرهای کوچک تر شان ریاست کنند و همین حس در بزرگسالی نیز همراه آنها ست.

خصوصیات مثبت

با احساس ریاستی که دارند می توانند به زندگی و کار زیردستان خود جهت دهند یا حتی موجب تحول شوند.

معمولا ایرادگیر، مشکل پسند و دقیق هستند و عاشق توجه به جزئیات مسائلند. افرادی وقت شناس، منظم و با کفایتند که دوست دارند همه چیز به بهترین نحو انجام شود.

از مسائل غافلگیرکننده به هیچ وجه خوش شان نمی آید.

خصوصیات منفی

معمولا کمی بداخلاق، ترشرو و بی احساس به نظر می رسند.

گهگاه به دلیل زورگویی و فشاری که بر سایرین می آورند، تهدیدکننده و رعب آور هستند.

چون فکر می کنند که همیشه حق با آنهاست و فقط خودشان همه چیز را می دانند، به دیگران اطمینان کمی دارند.

آنها وظیفه شناس تر، جاه طلب تر و سلطه جوتر از خواهر و برادرهای کوچک تر از خود هستند.

 شغل های مورد علاقه

ترجیح می دهند در رشته های مشکل تری مثل پزشکی، مهندسی و حقوق تحصیل کنند.

احتمالا رئیس جمهورها، فضانوردان و مدیران عامل همه فرزندان اول خانواده هستند؛ بیش از نیمی از برندگان جایزه نوبل فرزند اول بوده اند.

فرزندان وسط

روابط عمومی آنها بهترین است

این دسته از افراد بیشتر به همسالان خود می پیوندند و به راحتی می توانند از خانواده جدا شوند در نتیجه آنها می آموزند که چگونه با منابع حمایتی دیگر ارتباط برقرار کنند؛ بنابراین به داشتن مهارت های مردمی بسیار عالی گرایش دارند.

 خصوصیات مثبت

افرادی خانواده دوست هستند که دیگران از بودن با آنها لذت می برند.

برای آنها مهم ترین چیز در زندگی آرامش است و حاضرند به هر قیمتی این آرامش را در زندگی به دست بیاورند.

افرادی بسیار آرام و بی سر و صدا، شیرین و دوست داشتنی هستند و شنوندگان خوبی به شمار می روند.

مهارت زیادی در حل مشکلات دارند چون همیشه هر دو جنبه یک مشکل را بررسی می کنند و دوست دارند همه را خوشحال کنند.

خصوصیات منفی

نسبت به فرزندان اول خانواده، احساس سلطه گری کمتری دارند اما دوست دارند همه آنها را ستایش کرده و دوست بدارند یا حداقل با آنها احساس شادی و خوشبختی کنند.

از آنجا که سعی در راضی نگه داشتن همه دارند، ممکن است به افرادی وابسته تبدیل شوند.

نمی توانند خوب تصمیم بگیرند تا جایی که باعث رنجاندن دیگران می شوند.

برای شکست و اشتباهات دیگران، خود را سرزنش می کنند.

فرزندان آخر

 همه جا سرخوشی می برند

ته تغاری ها بیش از همه می توانند خلاق و جذاب باشند ولی اغلب به عنوان توسری خور شناخته می شوند بیشتر از همه تمایل دارند در فعالیت های اجتماعی شرکت کنند.

خصوصیات مثبت

افرادی شاد و سرزنده اند که این شادی و سرخوشی را با خود همه جا می برند و دیگران را نیز از آن بهره مند می کنند.

چون همیشه مجبور بودند که با بچه های بزرگ تر سازش کنند مهارت های مردمی بسیار قوی پیدا کرده اند و عاشق این هستند که دیگران را با حرف ها و کارهای شان سرگرم کنند.

 هیچ کس برای آنها غریبه نیست و به سرعت با همه صمیمی می شوند.

افرادی برونگرا هستند که از وجود دیگران انرژی می گیرند. از ریسک کردن واهمه ای ندارند.

خصوصیات منفی

خیلی زود خسته می شوند. از طرد شدن واهمه داشته و تحمل کمی دارند.

بیشتر خودشان را می بینند و معمولا به دلیل توقعات غیر واقعی شان از رابطه، رابطه های زیادی را از دست می دهند.

شغل های مورد علاقه

روزنامه نگاری، تبلیغات، فروش و هنرها از رشته هایی است که می توانند موفق باشند.

ته تغاری های مشهور: کامرون دایاز، جیم کری، رویز ادانل، ادی مورفی و بیلی کریستال.

 تک فرزندان

به دنبال تغییر دنیا هستند

تــک فرزندهــا خصوصیاتی شبیه فرزندان اول دارند و همیشه زیر بار انتظارات سنگین والدین هستند. تحقیقات نشان می دهد که این فرزندان اعتماد به نفس بیشتری دارند.

خصوصیات مثبت

در بیشتر زندگی به دنبال تغییر دنیا هستند.

افرادی مرتب و منظم، با وجدان و وظیفه شناس و بسیار قابل اطمینان هستند واز قبول مسئولیت های مختلف واهمه ای ندارند.

خوش بیان هستند و احتمالا بیش از بچه های دیگر از تخیل خود استفاده می کنند.

خصوصیات منفی

پرتوقع هستند و از انتقاد متنفرند و ممکن است غیرقابل انعطاف و کمال گرا باشند.

کمی کینه ای و پرتوقع هستند و معمولا از قبول اشتباهات شان سر باز می زنند.

در برابر دیگران افرادی بسیار حساس و نفوذپذیرند که احساسات شان خیلی زود جریحه دار می شود.

ازدواج فرزندان اول با هم

خیلی سخت به تفاهم می ر سند

فرزند اول سلطه جوست و همین می تواند در زندگی زناشویی مشکلاتی را ایجاد کند و وقتی هم زن و هم مرد بخواهند امور زندگی را در دست گیرند قطعا مشکلاتی به وجود خواهد آمد؛

آنها ممکن است حتی بر سر اینکه چه فیلمی را تماشا کنند با هم به توافق نرسند و طبعا مشکلات شان در مسائل مهم تر مثل بزرگ کردن فرزندان یا محل زندگی جدی تر خواهد بود.

البته در زندگی همه زن و شوهرها اختلافاتی اینچنینی وجود دارد اما این گروه به واسطه شخصیت قوی هر دو طرف بیشتر از همه درگیر نداشتن چنین توافق هایی خواهند شد.

ازدواج فرزند اول با وسطی

یک زوج ایده آل را می سازند

این ترکیب بهترین زوج را می توانند تشکیل دهند چرا که فرزندان دوم آرام و زودجوش هستند، به راحتی به خواسته های همسرشان تن می دهند چون به سلطه گری بچه های اول عادت دارند، فرزندان دوم وقتی با یک دستور بی چون و چرا از طرف همسرشان روبه رو می شوند، زیاد سخت نمی گیرند و نمی رنجند اما در اینجا خطری وجود دارد

گاهی طرفی که فرزند دوم است بیش از اندازه خود و خواسته هایش را قربانی همسرش می کند و همین می تواند او را از آرزوهای شخصی اش دور کند و این دور شدن از خود دیر یا زود مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

البته این مورد هم بیشتر بستگی به این دارد که فرد فرزند اول چقدر سلطه جو باشد و همسرش چقدر انعطاف پذیر. از طرف دیگر، حمایت های همیشگی بچه های اول می تواند ترس از زورگویی شان را کمرنگ تر کرده و به همسرشان دلگرمی بیشتری بدهد.

فرزند وسطی با وسطی

فداکاری هر دو زندگی را خراب می کند

این ازدواج چندان توصیه نمی شود، چرا که هر دو آنها روحیه ای حساس و مسالمت جو دارند و هیچ کدام تمایلی برای به دست گرفتن زندگی ندارند و در نتیجه ممکن است بسیاری از کارها روی زمین بماند، هیچ کدام خواسته خود را به راحتی مطرح نمی کند و در نتیجه هر دو احساس می کنند در حال فداکاری هستند در صورتی که همسرشان اصلا از خواسته آنها خبر ندارد؛

هر چند بهترین انتخاب برای ازدواج فرزند وسطی است اما دو فرزند وسطی ممکن است به راحتی نتوانند با هم ارتباط برقرار کنند.

بهترین توصیه برای این گونه زوج ها این است که هرچند وقت یک بار با هم حرف بزنند و خواسته های شان را بدون رودربایستی به هم بگویند.

ازدواج فرزند اول با آخری

با کمی درک کردن ازدواج خوبی است

این ترکیب هم چندان بد نیست اما می تواند مشکلات کوچکی را به همراه بیاورد؛ فرزند آخر عادت دارد همیشه کسی مراقب او باشد و فرزند اول از فرمان دادن و ریاست کردن لذت می برد.

فرزند آخر همیشه مورد توجه و محبت دیگر اعضای خانواده بوده است و به این توجه نیاز دارد ولی فرزند اول مستقل است و این نیاز همسرش را به پای ضعف او می گذارد البته از طرفی هم بچه های آخر به خدمت رسانی دیگران عادت دارند و از آنجا که بچه های اول هم عاشق راه انداختن کار دیگران هستند، زندگی با یک بچه اول برای آنها جالب و آرام به نظر می رسد.

فرزند آخر با وسطی

ازدواج با فرزند وسط همیشه خوب است

این یک قانون است که فرزند وسطی می تواند به راحتی هر کسی را خوشبخت کند؛خلق وخوی سازگار آنها باعث می شود که با هر شرایطی خود را وفق دهند؛

بهترین توصیه برای این افراد این است که سعی کنند تمایلات یکدیگر را بهتر بشناسند تا زندگی بهتری داشته باشند چرا که در غیر این صورت ممکن است هر دو مانند کودکان رفتار کرده و متحمل مشکلاتی در زندگی شوند.

ازدواج با تک فرزندها

به خانواده نگاه کنید

تک فرزندها هیچ وقت یاد نگرفته اند که چطور باید با خواهر و برادرهای بزرگ تر یا کوچک تر کنار بیایند و همیشه خودشان تنها در خانه فرمانروایی کرده اند. این بچه ها با توجه به اخلاق والدین شان خصوصیات متفاوتی دارند.

برخی شبیه فرزندان اول سلطه جو و مستقل هستند و عده ای مانند فرزندان آخر نیازمند حمایت و توجه دیگرانند؛

بنابراین با توجه به شخصیت تک فرزندی زندگی متفاوتی خواهند داشت ولی درکل ازدواج با تک فرزندها چندان بد نیست چون آنها می توانند با تمام وجودشان به همسرشان عشق بورزند.

ازدواج فرزند آخر با آخر

پر از هیجان اما بدون دوام

این ازدواج می تواند برای هر دو طرف پر از شادی و سرخوشی باشد ؛چرا که هر دو به دنبال یک زندگی پرازریسک و هیجان هستند اما مسلما به دنبال هیجان بودن نمی تواند برای تمام زندگی جذاب باشد

چرا که ممکن است هر دو طرف از زیر بار مسئولیت های زندگی فرار کنند و برایشان گرفتن تصمیم های مهم سخت ترین کار دنیا باشد و همین مسائل می تواند دوام یک زندگی مشترک را دچار مشکل کند.

هر دو این افراد یاد گرفته اند دیگران حمایت شان کنند و در نتیجه وقتی خودشان دو نفر در زندگی باشند جای خالی خیلی چیزها را احساس خواهند کرد.

منبع:آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *