۴ روش جالب برای مبارزه با بالا رفتن سن

۴ روش جالب برای مبارزه با بالا رفتن سن

اگر تصمیمات خود را فقط با توجه به اینکه چقدر از زندگیتان گذشته است می‌گیرید، بسیاری از تجربیات عالی را از دست خواهید داد.

جامعه ما خیلی درگیر سن و سال است. اما فکر کردن به اینکه خیلی پیر یا خیلی جوان هستید، در هنگام انجام کاری، موانعی غیرضروری بر سر راهتان ایجاد می‌کند. بهترین موقعیت‌های کاری، روابط شخصی، و فرصت‌های پیشرفت ممکن است در هر سنی برایتان پیش بیاید. من از یک کار پرمخاطره در شرکتی بزرگ بیرون آمدم تا سخنران و کارآفرین بشوم. در این مسیر مردی را دیدم ۹ سال زودتر از من کارش را شروع کرده بود، در ۴۰ سالگی یک فرزند داشت و به آفریقای جنوبی نقل مکان کرده بود. بزرگترین شادی من در زندگی ناشی از این بوده که هیچ گاه اجازه ندادم سنم به من بگوید که باید چگونه باشم، چه از نظر شخصی و چه حرفه‌ای. شما هم نباید این اجازه را بدهید. این ۴ نکته را رعایت کنید تا خود را از تفکرات محدودکننده مربوط به سن و سال رها کنید.

 

از شر مقاطع سنی خود را رها کنید

همه ما اهدافی داریم که فکر می‌کنیم تا سن مشخصی باید به آن‌ها برسیم، مثلاً ازدواج کردن، بچه‌دار شدن، خریدن یک خانه. از خود بپرسید که فکر می‌کنی تا الان باید چه کارهایی انجام می‌دادم؟ شگفت‌زده می‌شوید از اینکه می‌بینید ذهن ناخودآگاه شما چقدر می‌تواند کنترل کننده باشد. حالا نگاه کنید که چه چیزهایی به دست آورده‌اید. احتمالاً بیشتر از چیزی که خودتان فکر می‌کنید، بدست آورده‌اید.

 

با کسانی که هم‌سن شما نیستند دوست شوید

یک نیروی کار متنوع، شبکه‌های اجتماعی، و کلاس‌های تناسب اندام همه پر از افرادی با سنین مختلف است که فرصت پیدا کردن دوست از میان کسانی که مثل ما نیستند را فراهم می‌کنند. وقتی این کار را کردید، کم کم پیش‌فرض‌های مرتبط با سن را فراموش خواهید کرد. موفقیت‌های آن‌ها می‌تواند الهام‌بخش شما شود، یا شما می‌توانید منبعی از الهام‌بخشی برای آنان باشید.

 

قانون ۱۰-/۱۰+ را رعایت کنید

اگر ذهنتان به شما می‌گوید برای کاری خیلی پیر یا خیلی جوان هستید (مثلاً برای شروع کسب و کار خودتان، وقت گذاشتن برای سفر به دور دنیا، یا کسب یک مدرک تحصیلی جدید) از این فرمول ساده استفاده کنید: اگر ۱۰ سال جوان‌تر یا ۱۰ سال مسن‌تر بودید، این کار را می‌کردید؟ اگر جواب به هر یک از این‌ها مثبت بود، پس به دنبال آن کار بروید.

 

یک کار نامناسب برای سنتان انجام دهید

فراموش کنید که واقعا چند سال دارید و کاری انجام دهید که فکر می‌کنید مناسب سن شما نباشد. به یک میهمانی دوستانه بروید یا درخواست ترفیع کاری کنید، موی خود را به یک رنگ جیغ جدید درآورید، هر چیزی که بالغ بودن یا نابالغ بودن شما را به چالش بکشد. بسیاری از ما محدودیت‌هایی برای کارهای خود قرار می‌دهیم؛ می‌خواهیم نرمال باشیم و تمسخر نشویم و به راحتی پذیرفته شویم. اما تلاش خیلی زیاد برای پذیرفته شدن باعث از بین رفتن لذت‌ها شود. پس از همین حالا، مسیری را انتخاب کنید که مناسب شخصیت و آرزوهای شماست، بدون در نظر گرفتن سن و سال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *